• /post/2018/01/24/معاون-اول-ريیس-جمهور-اعلام-کرد-مردم-نگران-قیمت-کالاهای-اساسی-نباشندبازار-شب-عید-تامین-است
  • /post/2018/01/24/اغاز-حمل-پرتقال-مازندران-به-استان‌های-دیگر-برای-تامین-مصرف-شب-عید-مازاد-مصرف-را-باید-صادر-کنیماماری-از-واردات-قاچاق-پرتقال-نداریم
  • /post/2018/01/16/پروژه-کاهش-ردپای-اب-کلید-خورد
  • /post/2018/01/10/تقویت-زیرساخت‌های-بندر-نوشهر-برای-توسعه-صادرات-محصولات-کشاورزی
  • /post/2018/01/03/تشکیل-برند-قدرتمند-زعفران-ایرانی

مشاور حجتی اعلام کرد؛پیش بینی٣١١٧میلیاردتومان اعتبار برای توسعه سامانه های نوین آبیاری

صدای صنعت-مجری طرح سامانه های نوین آبیاری وزارت جهاد گفت: امسال ٣١١٧ میلیاردتومان اعتبار برای توسعه سامانه های نوین آبیاری پیش بینی شده و تاکنون ٤١ درصد آن تخصیص یافته است.

 عباس زارع در نشستی خبری با بیان اینکه برای توسعه سامانه های نوین آبیاری، در سالجاری ٣١١٧ میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده است، گفت: ٢٢٧٥ میلیارد تومان از این اعتبارات از محل بودجه سنواتی و حدود ٨٤٠ میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی است.

 وی گفت: تاکنون از محل صندوق توسعه ملی حدود ٩٠ درصد و از محل بودجه سنواتی حدود ٢٣ درصد اعتبارات تخصیص داده شده؛ بنابراین در مجموع حدود ٤١ درصد اعتبارات پیش بینی شده تخصیص داده شده است. 

 مشاور وزیر جهاد کشاورزی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه وزارت جهاد در راستای افزایش بهره وری آب و خاک و تولید پایدار محصولات کشاورزی برنامه های راهبردی را در طول دولت های یازدهم و دوازدهم اجرا کرده است، ادامه داد: یکی از این اقدامات توسعه سامانه های نوین آبیاری است. زارع تصریح کرد: در این راستا برنامه توسعه سامانه های نوین آبیاری، سالانه به میزان ٢٥٠ هزارهکتار در برنامه های وزارت جهاد کشاورزی قرار دارد. 

 وی اضافه کرد: در سالجاری برنامه تجهیز ٢٨٥ هزار هکتار از اراضی آبی کشور به سامانه های نوین آبیاری در دستور کار بوده که ١٤٠ هزار هکتار آن تجهیز و تحویل داده شده است. زارع گفت: با این اقدام؛ یک میلیارد و ٢٥٠ میلیون مترمکعب آب صرفه جویی می شود ضمن اینکه این کار باعث افزایش ٣٠ درصدی تولید محصولات کشاورزی و کاهش ٣٠ درصدی کود و سموم شیمیایی می شود.

امکان ارسال نظر برای این موضوع وجود ندارد