• /post/2018/04/24/رشد-۲۸-درصدی-ارزش-معاملات-مسکن
  • /post/2018/01/24/باید-عدالت-محور-توسعه-پایدار-باشد
  • /post/2018/01/16/فعالیت-۲۰۰-هواپیمای-فوق-سبک-در-کشور
  • /post/2017/11/13/مدیریت-شهری-تهران-در-امداد-رسانی-به-هموطنان-بحران-زده-فعالتر-از-گذشته-خواهد-شد
  • /post/2017/10/02/واگذاری-زمین-با-قیمت-ناچیز-به-تعاونی-ها-برای-اجرای-مسکن-اجتماعی

برجام عامل توسعه بندر شهید رجایی

صدای صنعت-وزیر راه و شهرسازی با اشاره به روند رو به رشد بندر شهید رجایی به عنوان بزرگترین بندر اقتصادی ایران اجرایی شدن برجام را یکی از اصلی ترین عوامل توسعه این بندر در سال‌های گذشته دانست.

 عباس آخوندی، در حاشیه بازدید از بندر شهید رجایی با بیان این مطلب، اظهار کرد: در حال‌ حاضر با نهایی شدن قرارداد اپراتوری دو ترمینال بندر شهید رجایی، این بندر آماده می‌شود سطح ظرفیت خود برای پذیرش کانتینرهای جدید اقتصادی را پیگیری کند که این موضوع در جریان اجرای برجام به شکل قابل توجهی تسهیل شد. 

 وی با بیان این که به محض اجرایی شدن برجام قرارداد خرید تجهیزات جدید بندری نهایی شد، در این باره توضیح داد: یکی از این قراردادها مربوط به خرید ۱۲ جرثقیل جدید برای ترم��نال دوم بندر شهید رجایی بود.

 این ترمینال در شرایطی به کار خود ادامه‌ می داد که نیاز جدی به این تجهیزات داشت و با نهایی شدن برجام ما توانستیم با یک قرارداد ۱۰۴ میلیون یورویی این جرثقیل‌ها را با بهترین کیفیت از کشور آلمان خریداری کنیم. 

 به گفته وزیر راه و شهرسازی در حال‌ حاضر بخشی از این جرثیقل‌ها در این بندر نصب شده‌اند و فرایند نصب دیگر جرثقیل‌ها نیز در دستور پیگیری است تا در کوتاهترین زمان ممکن وارد مدار اجرایی شوند. با آغاز کار این جرثقیَل‌ها ظرفیت این ترمینال یک و نیم برابر خواهد شد. آخوندی در ادامه‌ با اشاره به ابلاغ قرارداد جدید دو اپراتور بندر شهید رجایی، بیان‌ کرد: این قراردادها که به شکل پنج ساله و با محوریت بخش خصوصی اجرایی می‌شود این امید را ایجاد کرده است که ما از ظرفیت‌های دریایی خود بیشترین بهره‌برداری را داشته باشیم و بخش خصوصی این فضا را پیدا کند تا اقداما ت مدنظر خود در عرصه کلان دریایی را پیگیری کند.

 وی ادامه‌ داد: با ابلاغ این قرارداد فصل جدیدی در نحوه بهره‌برداری از بنادر ایران رقم خواهد خورد و ما از اپراتور ها نیز خواسته‌ایم که با کاهش سهم ایران در عملیات فیدری سهم ما از بهره‌برداری مستقیم را افزایش دهد تا ما بتوانیم بحث توسعه دریا محور و رقابت با بنادر منطقه را به بهترین شکل ممکن اجرایی کنیم. وزیر راه و شهرسازی با اشاره به نهایی شدن بخش اول توسعه فاز سه بندر شهید رجایی، خاطرنشان کرد: خوشبختانه این عملیات پیشرفت قابل قبولی داشته است. ما با نهایی شدن مناقصات، عملیات اجرایی در دیگر بخش‌های این فاز را در دستور کار خواهیم داد.

امکان ارسال نظر برای این موضوع وجود ندارد