• /post/2018/01/24/باید-عدالت-محور-توسعه-پایدار-باشد
  • /post/2018/01/16/فعالیت-۲۰۰-هواپیمای-فوق-سبک-در-کشور
  • /post/2017/11/13/مدیریت-شهری-تهران-در-امداد-رسانی-به-هموطنان-بحران-زده-فعالتر-از-گذشته-خواهد-شد
  • /post/2017/10/02/واگذاری-زمین-با-قیمت-ناچیز-به-تعاونی-ها-برای-اجرای-مسکن-اجتماعی
  • /post/2017/09/28/نشست-مشترک-وزرای-صنعت-و-راه-تاکید-بر-انتقال-حمل-ونقل-از-جاده-به-ریل

با حضور آخوندی انجام شد:آغاز لایروبی دیوار ساحلی هرمز

صدای صنعت-وزیر راه و شهرسازی در سفر به بندرعباس پیش از افتتاح پروژه‌های دهه فجر ، با سفر به جزیره هرمز دستور آغاز لایروبی کانال دسترسی و احداث دیوار ساحلی بندر چند منظوره هرمز را صادر کرد. 

بندر چند منظوره هرمز که در شمال غرب جزیره هرمز واقع شده و در حال حاضر گردشگری است، روزانه ۱۰ شناور با ظرفیت حمل ه�� یک ۵۰ الی ۲۰۰ نفر عملیات جابجایی مسافر در مسیر اسکله شهید حقانی به بندر هرمز را بر عهده دارد.

 با توجه به روند افزایش پذیرش مسافر از اسکله شهید حقانی و قشم به بندر هرمز و مشکلات تردد شناورهای بزرگ به علت عدم کفایت آبخورحوضچه، کانال دسترسی طرح لایروبی و توسعه بندر چند منظوره هرمز در دستور کار اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان قرار گرفت. ایجاد شرایط ایمن برای ورود شناورهای مسافری و خدماتی موجود، افزایش ظرفیت بندرگاه برای پذیرش شناورهای باری و خدماتی تا ظرفیت ۱۵۰۰ تن، افزایش ضریب ایمنی عملیات بندری و مانورشناورها در محل ورودی و کانال دسترسی اهداف اصلی این طرح خواهد بود. طبق اعلام سازمان بنادر برآورد هزینه‌های اجرایی پیمانکار در زمان مناقصه ۸۹ میلیارد ریال، برآورد هزینه تعدیل پروژه و کارهای پیش بینی نشده ۲۲ میلیارد ریال و برآورد هزینه های مدیریت، نظارت کارگاهی، اندازه گیری و کنترل کیفی ۱۳ میلیارد ریال است.

امکان ارسال نظر برای این موضوع وجود ندارد