• /post/2018/01/24/معاون-اول-ريیس-جمهور-اعلام-کرد-مردم-نگران-قیمت-کالاهای-اساسی-نباشندبازار-شب-عید-تامین-است
  • /post/2018/01/24/اغاز-حمل-پرتقال-مازندران-به-استان‌های-دیگر-برای-تامین-مصرف-شب-عید-مازاد-مصرف-را-باید-صادر-کنیماماری-از-واردات-قاچاق-پرتقال-نداریم
  • /post/2018/01/16/پروژه-کاهش-ردپای-اب-کلید-خورد
  • /post/2018/01/10/تقویت-زیرساخت‌های-بندر-نوشهر-برای-توسعه-صادرات-محصولات-کشاورزی
  • /post/2018/01/03/تشکیل-برند-قدرتمند-زعفران-ایرانی

ارائه 480 میلیارد ریال خدمات رایگان دامپزشکی طی دهه فجر در کشور

صدای صنعت-رئیس سازمان دامپزشکی گفت: مجموعه دامپزشکی طی دهه مبارک فجر در کل کشور بیش از 480 میلیارد ریال خدمات رایگان ارائه خواهد کرد.

 ارائه 480 میلیارد ریال خدمات رایگان دامپزشکی طی دهه فجر در کشور علیرضا رفیعی پور دوشنبه شب در نشست مسئولان دامپزشکی های جنوب استان کرمان در جیرفت افزود: آغاز خدمات رایگان دامپزشکی در کشور با واکسیناسیون آنتروتوکسمی شتر در جنوب کرمان خواهد بود. وی تصریح کرد: ماهیت فعالیت های دامپزشکی در راستای حوزه اقتصاد مقاومتی است و از جمله این فعالیت ها می توان به واکسیناسیون های رایگان دام و طیور در کشور بویژه مناطق دور افتاده اشاره کرد. 

فرماندار جیرفت نیز در این نشست گفت: دامپزشکی جنوب کرمان نیازمند نیرو و تجهیزات بیشتر در راستای انجام وظایف است. احمد امینی روش خواستار در نظر گرفتن بودجه لازم در زمینه مواجه با کانون های احتمالی بیماری های مهم در منطقه جنوب شد.

 معاونت سلامت اداره کل دامپزشکی جنوب کرمان نیزدر این نشست گفت: این منطقه با مشکلاتی همچون سنتی بودن پرورش دام و طیور و خشکسالی های مداوم روبرو است. خوبیار مشایخی افزود: دامپزشکی جنوب با وجود پراکندگی جمعیت دامی و وسعت منطقه موفق به کاهش کانون های تب برفکی، PPR و پوشش کامل آبله شده است. 

وی بیان کرد: سال گذشته در منطقه جنوب کرمان با یک کانون آنفلوآنزا مواجه بودیم که با استفاده از توان کارکنان ظرف 48 ساعت موفق به مهار آن شدیم.

 وی تصریح کرد: منطقه جنوب کرمان دارای چهار کشتارگاه است که هیچ کدام صنعتی نیست و این منطقه از این نعمت محروم است. جنوب استان کرمان متشکل از هفت شهرستان با جمعیت یک میلیون نفر را شامل می شود.

امکان ارسال نظر برای این موضوع وجود ندارد