• /post/2018/01/24/معاون-اول-ريیس-جمهور-اعلام-کرد-مردم-نگران-قیمت-کالاهای-اساسی-نباشندبازار-شب-عید-تامین-است
  • /post/2018/01/24/اغاز-حمل-پرتقال-مازندران-به-استان‌های-دیگر-برای-تامین-مصرف-شب-عید-مازاد-مصرف-را-باید-صادر-کنیماماری-از-واردات-قاچاق-پرتقال-نداریم
  • /post/2018/01/16/پروژه-کاهش-ردپای-اب-کلید-خورد
  • /post/2018/01/10/تقویت-زیرساخت‌های-بندر-نوشهر-برای-توسعه-صادرات-محصولات-کشاورزی
  • /post/2018/01/03/تشکیل-برند-قدرتمند-زعفران-ایرانی

لبنیات تا ۱۰ درصد ارزان شد

صدای صنعت-قیمت تخم‌مرغ که طی هفته‌های اخیر به طور قابل ملاحظه‌ای افزایش یافته بود،با کاهشی تا حدود ۱۰ درصدی در روزهای اخیر همراه شد.

 تازه‌ترین آماری که بانک مرکزی از متوسط قیمت خرده‌فروشی برخی از مواد خوراکی اعلام کرده است، از این حکایت دارد که در هفته منتهی به ۲۲ دی ماه قیمت تخم‌مرغ ۹.۶ درصد در مقایسه با هفته قبل از آن و ۳.۴ درصد نسبت به هفته مشابه ماه قبل ارزان شده است.

 هر شانه تخم‌مرغ ۱۲ هزار و ۶۰۰ تا ۱۶۰۰۰ تومان فروش ��فت.

 دیگر گروه کالایی که کاهش قیمت دارد، گوشت مرغ است که ۱.۶ درصد ارزان شده و هر کیلو تا ۷۲۷۰ تومان در سطح شهر فروش رفته است. 

 گوشت قرمز ۰.۱ درصد گران شده و در سطح شهر هر کیلو گوشت گوسفند با استخوان تا ۴۶ هزار و ۱۵۳ تومان و گوشت گاو و گوساله بی‌استخوان ۴۱ هزار و ۳۸۶ تومان فروش رفت. 

 در سایر گروه‌های کالایی برای برنج تمامی اقلام ثابت بود و تغییر قیمتی نداشت، ولی حبوبات ۱.۳ درصد و سبزی‌های تازه تا ۰.۶ درصد ارزان شد ولی در مورد میوه‌ها ۲.۲ درصد افزایش قیمت ثبت شده است. همچنین قند و شکر و روغن نباتی ثبات قیمت داشت، ولی چای ۰.۱ درصد گران شد.

امکان ارسال نظر برای این موضوع وجود ندارد