• /post/2018/01/24/معاون-اول-ريیس-جمهور-اعلام-کرد-مردم-نگران-قیمت-کالاهای-اساسی-نباشندبازار-شب-عید-تامین-است
  • /post/2018/01/24/اغاز-حمل-پرتقال-مازندران-به-استان‌های-دیگر-برای-تامین-مصرف-شب-عید-مازاد-مصرف-را-باید-صادر-کنیماماری-از-واردات-قاچاق-پرتقال-نداریم
  • /post/2018/01/16/پروژه-کاهش-ردپای-اب-کلید-خورد
  • /post/2018/01/10/تقویت-زیرساخت‌های-بندر-نوشهر-برای-توسعه-صادرات-محصولات-کشاورزی
  • /post/2018/01/03/تشکیل-برند-قدرتمند-زعفران-ایرانی

در نظر گرفتن اعتبار برای اشتغال زایی در لایحه بودجه آب در هاون کوبیدن است/ وام های 4 میلیون تومانی دولت های گذشته برای اشتغال زایی صرف امور ضد اشتغال شد

صدای صنعت-موضوع اشتغال بیش از انکه نیازمند تخصیص اعتبار باشد نیازمند برنامه ریزی است چرا که دولت های قبلی هم وام های اشتغال می دادند در حالی که وام از اساس برای اشتغال زایی صرف نمی شد. 

عزت الله یوسفیان ملا، عضو کمیسیون تلفیق بودجه 97 و عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس در گفت وگو با خبرنگار صدای صنعت در خصوص در نظر گرفتن اعتبار توسط دولت در لایحه بودجه برای حوزه اشتغال گفت: این گونه اعتبار در نظر گرفتن برای ایجاد اشتغال هم دست دولت را در مسائل مالی می بندد هم در حوزه ایجاد شغل و اشتغال زایی کمکی نمی کند. 

 رییس کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب تصریح کرد: دولت مدعی است برای تامین اعتبار باید قیمت حامل های انرژی را افزایش دهد در حالی که اعتبار قابل توجهی در جای دیگری برای اشتغال زایی در نظر گرفته که در نظر گرفتن صرف اعتبار برای این موضوع نمی توانداین مشکل را حل کند.

 وی افزود: الان دولت می گوید می خواهد اعتباری را برای اشتغال اختصاص دهد در حالی که مشکل اشتغال زایی با در نظر گرفتن ردیف بودجه حل نمی شود. یوسفیان ملا تصریح کرد: این دست از ارقام و اعتبارات برای ایجاد اشتغال و وام های زودبازده مشکل را حل نمی کند باید به جای صرف هزینه و اعتبارات، برای این موارد برنامه ریزی درست کرد و این اعتبارات را دولت در جای دیگری به عنوان هزینه برای خود صرف کند. 

 وی خاطر نشان کرد : در دولت های گذشته هم 4 میلیون تومان وام های اشتغال و یا وام زود بازده می دادند و می گفتند اشتغال ایجاد شد اما بسیاری از این 4 میلیون ها در جاهای ضداشتغال مصرف می شد .

 عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات با بیان این که پول در اشتغال اصل است اما بدون برنامه ریزی تحول در این حوزه ممکن نیست، تاکید کرد : تا امروز هر اقدامی که برای اشتغال صورت گرفته تاثیر منفی داشته است.

امکان ارسال نظر برای این موضوع وجود ندارد