• /post/2018/01/24/معاون-اول-ريیس-جمهور-اعلام-کرد-مردم-نگران-قیمت-کالاهای-اساسی-نباشندبازار-شب-عید-تامین-است
  • /post/2018/01/24/اغاز-حمل-پرتقال-مازندران-به-استان‌های-دیگر-برای-تامین-مصرف-شب-عید-مازاد-مصرف-را-باید-صادر-کنیماماری-از-واردات-قاچاق-پرتقال-نداریم
  • /post/2018/01/16/پروژه-کاهش-ردپای-اب-کلید-خورد
  • /post/2018/01/10/تقویت-زیرساخت‌های-بندر-نوشهر-برای-توسعه-صادرات-محصولات-کشاورزی
  • /post/2018/01/03/تشکیل-برند-قدرتمند-زعفران-ایرانی

تقویت زیرساخت‌های بندر نوشهر برای توسعه صادرات محصولات کشاورزی

صدای صنعت-زیرساخت های بندر نوشهر برای سهولت و توسعه صادرات محصولات کشاورزی تقویت می شود.

 بر اساس توافق میان دفتر توسعه صادرات وزارت جهاد کشاورزی، اتحادیه ملی محصولات کشاورزی ایران، اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران، کشتیرانی امیر صدرا آریا و شرکت بهینه ترابر آژور مقرر شد برای سهولت صادرات محصولات کشاورزی، بندر نوشهر اقدامات لازم را برای کاهش هزینه های حمل دریایی با رویه صادراتی انجام دهد. 

 بر پایه این توافق، قرار شد مجوز برای تخفیف در تعرفه های بندری مترتب بر کشتی به منظور تسهیل در امر صادرات کالاهای کشاورزی فسادپذیر به وسیله کشتی های رو-رو اخذ و تسهیلات لازم برای تاسیس زیر ساخت های مناسب صادرات محصولات کشاورزی از جمله سیستم های بسته بندی و سردخانه با بهره گیری از تسهیلات کم بهره بانکی نیز فراهم شود. 

 همچنین مقرر شد برای اطمینان از کارایی زیرساخت های بندر نوشهر برای صادرات محصولات کشاورزی، ترتیبی اتخاذ شود تا تاسیس زیرساخت هایی همچون سردخانه و ... با همکاری متقابل طرف های این توافقنامه، صادرات محصولات کشاورزی مانند سیب زمینی و پیاز که قابلیت صادرات با زیرساخت های موجود بندری را دارا هستند، در اسرع وقت آغاز شود.

امکان ارسال نظر برای این موضوع وجود ندارد