• /post/2018/02/17/بانک-مرکزی-قاطعانه-با-فساد-و-اخلالگران-اقتصادی-مبارزه-می-کند
  • /post/2018/02/17/ريیس-سازمان-برنامه-و-بودجه-مبلغ-یارانه‌های-نقدی-برای-پرداخت-در-سال-اینده-را-۴۶-هزار-میلیارد-تومان-اعلام-کرد
  • /post/2018/02/14/کاهش-۲۵-درصدی-ارزش-پول-ملی-به-دلیل-عدم-مدیریت-بازار-ارز
  • /post/2018/01/22/برنامه-بانک-مرکزی-برای-حل-مشکل-بانکهاکارمزدها-باید-اصلاح-شود
  • /post/2018/01/10/هیچ-بانک-مرکزی-در-دنیا-بیت-کوین-را-نتوانسته-است-تایید-کند

طلا امروزدر 13 دی ماه عقب نشست

صدای صنعت-قیمت طلا پس از اینکه روز گذشته به بالاترین رکورد سه ماه و نیم اخیر صعود کرد، در معاملات روز چهارشنبه که ارزش دلار اندکی بهبود یافت با کاهش روبه‌رو شد. 

 هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۴ درصد کاهش یافت و به ۱۳۱۲.۷۱ دلار رسید. این فلز ارزشمند اوایل معاملات به ۱۳۲۱.۳۳ دلار صعود کرده بود که بالاترین قیمت در سه ماه و نیم گذشته بود.

 در بازار آمریکا، هر اونس طلا برای تحویل در فوریه تغییر چندانی نداشت و در ۱۳۱۵.۶۰ دلار ایستاد. تحل��لگران اسکاتیا موکاتا در یادداشتی نوشتند: شاخص توان نسبی طلا نشان می‌دهد این فلز زرد در سطح بیش‌ خرید قرار دارد که ممکن است به فروش کوتاه مدت منجر شود. شاخص توان نسبی ۱۴ روزه طلا روز سه‌شنبه به ۷۵ واحد رسید که بالاترین حد از سپتامبر سال ۲۰۱۷ بود. 

اگر این شاخص به بالای ۷۰ واحد صعود کند، نشان می‌دهد یک کالا وضعیت بیش خرید پیدا کرده و ممکن است به تصحیح قیمت منجر شود. 

 شاخص دلار آمریکا پس از این که روز سه‌شنبه به پایین‌ترین حد در بیش از سه ماه اخیر سقوط کرد، در معاملات روز جاری ۰.۱ درصد رشد کرد و به ۹۱.۹۴۶ واحد رسید. دلار در سال ۲۰۱۷ با بزرگترین کاهش سالانه خود از سال ۲۰۰۳ مواجه شد و کمک کرد طلا بیش از ۱۳ درصد افزایش قیمت سالانه رقم بزند. طلا در سه هفته پایانی سال میلادی گذشته، ۵۵ دلار در هر اونس افزایش قیمت داشت. 

 به گفته تحلیلگران، دورنمای میان مدت طلا مثبت به نظر می‌رسد. مارک تو، مدیر تحقیقات گروه مالی وینگ فانگ در هنگ کنگ به رویترز گفت: در حال حاضر پیش‌بینی می‌شود فشارهای تورمی وجود داشته باشند و کسانی که نست به صعود سهام خوشبین هستند انتظار دارند در کالاهایی شامل طلا نیز سوددهی داشته باشند.

 ذخایر صندوق "اس پی دی آر گلد تراست" که بزرگترین صندوق سرمایه‌گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان است، در مقایسه با ۸۳۷.۵۰ تن در روز جمعه، ۰.۱۴ در روز سه‌شنبه کاهش یافت و به ۸۳۶.۳۲ دلار رسید. در میان سایر فلزات ارزشمند، هر اونس پالادیم برای تحویل فوری ۰.۶ درصد کاهش یافت و به ۱۰۸۶.۳۰ دلار رسید.

 این فلز که ۵۷ درصد در سال ۲۰۱۷ رشد قیمت داشت، از نگرانی‌ها نسبت به کمبود عرضه سود برده است. هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۵ درصد کاهش به ۱۷.۱۰ دلار رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ۰.۸ درصد کاهش یافت و در ۹۳۵.۷۴ دلار معامله شد.

امکان ارسال نظر برای این موضوع وجود ندارد