• /post/2018/01/24/معاون-اول-ريیس-جمهور-اعلام-کرد-مردم-نگران-قیمت-کالاهای-اساسی-نباشندبازار-شب-عید-تامین-است
  • /post/2018/01/24/اغاز-حمل-پرتقال-مازندران-به-استان‌های-دیگر-برای-تامین-مصرف-شب-عید-مازاد-مصرف-را-باید-صادر-کنیماماری-از-واردات-قاچاق-پرتقال-نداریم
  • /post/2018/01/16/پروژه-کاهش-ردپای-اب-کلید-خورد
  • /post/2018/01/10/تقویت-زیرساخت‌های-بندر-نوشهر-برای-توسعه-صادرات-محصولات-کشاورزی
  • /post/2018/01/03/تشکیل-برند-قدرتمند-زعفران-ایرانی

سود گرانی تخم مرغ در جیب واردکنندگان/ تولید تخم مرغ زمین گیر شد؛ واردات رونق گرفت

صدای صنعت-با وجود اینکه علت گرانی تخم مرغ مشخص شده اما ��ولت به جای حل این مشکل و بهبود اوضاع با شیب بسیار تند به سمت واردات این محصول متمایل شده است. 

 عطیه حاجی: فروردین و اردیبهشت سال جاری بود که سازمان دامپزشکی به صورت مکتوب از دولت خواست تا در قبال افزایش چشمگیر بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان اقدام کند. 

دامپزشکی بارها در خصوص شدت گرفتن این بیماری در ماه های سرد سال هشدار داد اما آن زمان این موضوع چندان حائز اهمیت نبود و درگیری اصلی دولت حول محور انتخابات ریاست جمهوری می‌گشت. 

 در حالی که این بیماری در سال 95 هم 13 میلیون مرغ را از چرخه تولید خارج کرده و خسارات مالی بالایی به مرغداران وارد کرده بود، سازمان دامپزشکی برای سال 96 وخامت اوضاع را بسیار بیشتر از سال قبل پیش بینی کرد اما در آن زمان کشور درگیر مسائل سیاسی داخلی بود و توجهی به اوضاع نابه‌سامان مرغداران نداشت. 

از طرف دیگر قیمت تخم مرغ که کیلویی 3 هزار تومان بود این احتمال را که تخم مرغ با این افزایش قیمت مواجه شود بسیار ضعیف می کرد و عمق پیش بینی دامپزشکی را در حد احتمال ماند.

امکان ارسال نظر برای این موضوع وجود ندارد