• /post/2018/01/24/معاون-اول-ريیس-جمهور-اعلام-کرد-مردم-نگران-قیمت-کالاهای-اساسی-نباشندبازار-شب-عید-تامین-است
  • /post/2018/01/24/اغاز-حمل-پرتقال-مازندران-به-استان‌های-دیگر-برای-تامین-مصرف-شب-عید-مازاد-مصرف-را-باید-صادر-کنیماماری-از-واردات-قاچاق-پرتقال-نداریم
  • /post/2018/01/16/پروژه-کاهش-ردپای-اب-کلید-خورد
  • /post/2018/01/10/تقویت-زیرساخت‌های-بندر-نوشهر-برای-توسعه-صادرات-محصولات-کشاورزی
  • /post/2018/01/03/تشکیل-برند-قدرتمند-زعفران-ایرانی

تقویت روابط ایران و اروپا اجتناب ناپذیر است/ تاسیس دفتر اتحادیه اروپا در تهران مثبت ارزیابی می‌شود

صدای صنعت-عضو کمیسیون کشاورزی گفت: ارتقای روابط با کشورهای مختلف منطقه و جهان و ایجاد تعامل با کشورهای دنیا با حفظ شرایط کشور و از طریق احترام متقابل اجتناب ناپذیر است. 

،علی ابراهیمی، نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون کشاورزی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی صدای صنعت، در خصوص حضور نماینده اتحادیه اروپا و تقویت روابط بین ایران و اتحادیه اروپا اظهار کرد: به طور کلی ارتقای روابط با کشورهای مختلف منطقه و جهان و ایجاد تعامل با کشورهای دنیا با حفظ شرایط کشور و از طریق احترام متقابل اجتناب ناپذیر است. 

بویژه اینکه ارتباطات و تعاملات در حوزه‌های اقتصادی و سرمایه گذاری، دانش و فن آوری های روز دنیا، تخصصی و کارشناسای و از جمله در بخش پر ظرفیت کشاورزی می تواند بسیار موثر باشد. وی افزود: به همین دلایل بهبود روابط با کشورهای دنیا به عنوان یکی از محورهای اصلی برای رشد و توسعه باید مدنظر کارشناسان و مسئولان امر قرار گرفته و بررسی و اقدام شود. 

بنا بر این هر نوع تلاشی که در ارتقای روابط اقتصادی ایران با کشورهای دیگر از جمله کشورهای صاحب فن آوری و اقتصاد مولد، باید مورد توجه باشد. ابراهیمی در رابطه با اشتراکات تاریخی و فرهنگی ایران خاطر نشان کرد: در همین زمینه برخی اشتراکات تاریخی، فرهنگی و جغرافیایی و ظرفیت های موجود کشور ما، می تواند مورد علاقه سرمایه گذاران خارجی باشد که با حفظ شان و کرامت ملت بزرگ و متمدن ایران باید ساختار، ابزار و لوازم آن را فراهم کرد. 

 نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی در خصوص تاسیس دفتر نمایندگی اتحادیه اروپا تاکید کرد: در این خصوص باید یک بررسی کاشناسانه و همه جانبه صورت پذیرد و چنانچه ساختاری ایجاد شود که ثبات و پایداری امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران را مورد توجه قرار داده و در راستای تقویت مشارکت و تعامل بیشتر بین ایران و جهان به منظوری شکوفایی اقتصاد کشور تلاش نماید؛ قابل بررسی و با شرایط امروز مثبت ارزیابی می‌شود و لذا جا دارد موضوع توسط کارشناسان امر در حوزه های مختلف مورد توجه و بررسی قرار گیرد.

امکان ارسال نظر برای این موضوع وجود ندارد