• /post/2017/10/14/معاون-وزیر-کشاورزی-هیچ-سیبی-در-انبارها-نمانده-است-امسال-صادرات-بیشتر-می‌شود
  • /post/2017/10/09/صنایع-غذایی-در-اولویت-نوسازی-قرار-دارند
  • /post/2017/09/18/زنجیره-تولید-و-تجارت-سیب-نیمه-دوم-سال-راه-اندازی-می‌شود
  • /post/2017/07/01/باقی-ماندن-مطالبات-۴۳-درصدی-چایکاران-قیمت-چای-ایرانی-در-کورس-با-چای-خارجی
  • /post/2017/06/17/افتتاح-رصدخانه-سلامت-بزودیپایش-رستوران‌ها،-هتل‌ها-و-کارخانجات-غذایی

پیشنهاد تخصیص ارز دولتی و کاهش تعرفه واردات گوشت قرمز روی میز ستاد تنظیم بازار

صدای صنعت-مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران ایران اعلام کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت با هد�� تنظیم بازار گوشت قرمز، پیشنهاد تخصیص ارز مبادله ای و کاهش تعرفه واردات را به ستاد تنظیم بازار ارایه کرده است. 

«علیرضا عزیزالهی» روز چهارشنبه نسبت به پیگیری وزارت صنعت، معدن تجارت برای تسهیل واردات تعدادی شرکت واردکننده گوشت گاو و مجاب کردن وزارت جهادکشاورزی به موافقت با واردات این محصول انتقاد کرد و گفت: این اقدام تولید داخلی و صنعت دامپروری را به نابودی می کشد. 

 وی تصریح کرد: این درحالیست که وزارت جهادکشاورزی با چنین اقدام های حمایتی از واردات که می تواند زندگی و معیشت روستاییان و کشاورزان را در صنعت دامپروری با مشکلات عدیده مواجه کند، به طور قطع مخالف است. 

 وی با تاکید بر اینکه چنین اقدام هایی تولید داخلی را به دلیل منافع تعدادی محدود با مخاطراتی مواجه می سازد، اظهار داشت: وزارت صنعت معدن و تجارت اخذ ارز مبادله ای برای واردات گوشت گوساله و کاهش تعرفه از 26 درصد به پنج درصد پیشنهاد داده است. 

 عزیزالهی با بیان اینکه موضع واردکنندگان گوشت گوساله، تنظیم بازار گوشت قرمز است، اضافه کرد: این گروه به دنبال واردات گوشت منجمد و گرم هستند. مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران ایران گفت: با کاهش قیمت جهانی گوشت گاو، واردکنندگان به طور متوسط در هر کیلوگرم بیش از پنج هزارتومان سود خواهند برد که این سود در جیب عده ای سودجو بدون توجه به وضعیت آتی صنعت دامپروری خواهد رفت. 

 وی افزود: این درحالیست که تولید کنندگان دام های شیری به دلیل کمبود نقدینگی و مشکلات در معیشت با وجود داشتن علوفه دامی، فضای مناسب برای پرواربندی گوساله حاضر نیستند برای تولید گوشت هزینه کنند زیرا براین باورند که چنین فعالیتی برای آنها صرفه اقتصادی ندارد. عزیزالهی اظهارداشت: بنابراین آنها وقتی گوساله خود را از شیر گرفتند، ترجیح می دهند بفروشند تا خود آن را پروار کنند. 

 مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران ایران ادامه داد: این در حالیست که دولت می تواند اقدام های حمایتی را از تولید داخل داشته باشد یعنی به جای تسهیل واردات به تولیدکنندگان کمک کند.

 این مسئول صنفی گفت: در سال های اخیر قیمت انواع نهاده‌ها بیش از 38.5 درصد رشد داشته اما دولت کمک چندانی برای تامین ارزان نهاده های تولید به دامپروران نداشته است زیرا تولیدکنندگان برای هزینه تامین مالی نهاده ها سالانه 20 درصد بهره بانکی پرداخت می کنند، در حالی که در دنیا بهره هزینه تامین مالی نهاده های تولیدات کشاورزی کمتر از یک درصد است. 

 عزیزالهی افزود: با وجود افزایش نرخ نهاده های تولید اما نرخ گوشت گوساله کمتر از 20 درصد افزایش داشته و این موضوع در قیمت گوساله زنده مشهود است. 

طبق آمارها سالانه نزدیک 350 هزارتن گوشت گاو و گوساله به بازار تزریق می شود. همچنین قیمت هرکیلوگرم گوشت گوساله در بازار بین 350 تا 400 هزار ریال در حال مبادله است. 

فعالان صنعت دامپروری علت گران فروشی گوشت قرمز را حضور دلالان و سودجویان در شبکه توزیع، نامگذاری نکردن محصول، عرضه تفکیکی شقه، نبود برچسب قیمت روی هر قطعه تفکیکی و نبود نظارت کافی می دانند به طوری که اکنون انواع میش ماده و بز تحت عنوان گوشت بره گوسفندی با قیمت های بالا به صورت تفکیکی به دست مصرف کنندگان می رسد که سود کلانی را به جیب شبکه توزیع تا عرضه هدایت می کند.

امکان ارسال نظر برای این موضوع وجود ندارد