• /post/2018/01/24/ذوالقدر-در-نطق-میان-دستور-مسيولیت-برخی-نواقص-موجود-ازسوی-مسيولان-سابق-و-حاضر-شجاعانه-پذیرفته-شود-زدودن-فقر-صرفا-با-شعار-میسر-نمی-شود
  • /post/2017/12/26/مهندس-علی-اکبر-محمودی-عضو-هیات-ريیسه-فدراسیون-اسکواش-شد
  • /post/2017/10/16/نمایشگاه-تلکام-افتتاح-شد
  • /post/2017/10/14/سخنان-ترامپ-عدم-تسلط-وی-به-الفبای-ابتدایی-سیاست-را-نشان-می-دهد
  • /post/2017/10/14/معيارهاي-استاندار-جديد-كردستان-نويد-بخش-اتفاقات-خوب-در-استان-است

طرح مذاکره مجدد برای برجام احمقانه است/سخنان حكيمانه و مقتدرانه رئيس جمهور در دفاع از ملت ايران قابل تقدير است

صدای صنعت- اظهارات ترامپ در مجمع عمومی سالانه سازمان ملل عدم تسلط وی بر ادبیات سیاسی جهان بود. 

علی اکبر محمودی تحلیلگر سیاسی در واکنش به اظهارات ترامپ رئیس جمهور آمریکا در مجمع عمومی سالانه سازمان ملل اظهار داشت: سازمان ملل جایگاهی حقوقی و بین المللی دارد که سران کشور های جهان هر ساله در آن دور هم جمع میشوند تا برای یک هدف مشترک یعنی صلح و ثبات جهانی برنامه ریزی کنند؛ اینکه ترامپ در این مجمع به جای صحبت از صلح حرف از جنگ، شر و بدی میزند نشان دهنده عدم تسلط وی بر ادبیات سیاسی جهان و جایگاهی که در آن قرار دارد میباشد. 

وی افزود: اظهارات رئیس جمهور آمریکا بار دیگر تیزبینی و روشنگری بزرگان نظام بویژه رهبر معظم انقلاب را نشان داد که به هیچ وجه نمیشود روی دوستی آمریکا حساب کرد و همواره باید در برابر زیاده خواهی های این مستکبر جهانی ایستادگی کنیم.

 این تحلیل گر سیاسی خاطرنشان کرد: کشور های جهان یکبار برای برجام توافق کردند و همگی ملزم به اجرای آن هستند این که رئیس جمهور آمریکا و نخست وزیر رژیم صهیونیستی صحبت از مذاکره مجدد در خصوص برجام میکنند بسیار احمقانه است.

 محمودی ادامه داد: مذاکره مجدد درخصوص برجام و مذاکره در خصوص توان موشکی و بازدید از تاسیسات نظامی ایران خط قرمز ما میباشد و هیچ قدرتی نمیتواند از آن عبور کند چرا که در غیر اینصورت با پاسخ صریح و تند جمهوری اسلامی ایران مواجهه خواهند شد. 

وی اظهار داشت: این که امروز متحدین آمریکا در قضیه برجام دیگر از این کشور حرف شنوی ندارند و بواسطه برجام در بین اتحادیه اروپا و آمریکا شکافی بزرگ ایجاد شده است حاصل تلاش های شبانه روزی تیم دیپلماسی دولت میباشد و نشان میدهد دولت یازدهم و دوازدهم تا چه میزان در سیاست خارجی موفق بوده اند. 

محمودی تصریح کرد: ما فراموش نکردیم که چگونه رئیس دولت نهم و دهم در همین سازمان ملل برای صندلی های خالی سخنرانی میکرد و حتی کوچکترین کشور های آفریقایی حاضر به شنیدن صحبت های رئیس جمهور نبودند اما امروز میبینیم که دولت تدبیر و امید با یک دیپلماسی منطبق بر عقل بار دیگر عزت و آبرو را برای کشور در مجامع بین المللی بدست آورده است.

 وی با اشاره به تحلیل اشتباه سران آمریکا و رژیم صهیونیستی در خصوص اختلاف نظر ها در کشور تاکید کرد: درون کشور جریان های مختلف سیاسی وجود دارد ولی زمانی که سخن از سربلندی و اقتدار کشور به زبان آورده میشود همه با یکدیگر متحد میشویم تا جواب کوبنده ای به بد خواهان نظام مقدسی جمهوری اسلامی بدهیم.

 محمودي در پايان با اشاره به سخنان حكيمانه رئيس جمهور در سازمان ملل تصريح كرد: پاسخ به ياوه گويي هاي ترامپ و دفاع از ملت ايران در برابر توهين هاي رئيس جمهور امريكا از سوي دكتر روحاني اقدامي به موقع و مقتدرانه بود.

امکان ارسال نظر برای این موضوع وجود ندارد