• /post/2018/01/24/ذوالقدر-در-نطق-میان-دستور-مسيولیت-برخی-نواقص-موجود-ازسوی-مسيولان-سابق-و-حاضر-شجاعانه-پذیرفته-شود-زدودن-فقر-صرفا-با-شعار-میسر-نمی-شود
  • /post/2017/12/26/مهندس-علی-اکبر-محمودی-عضو-هیات-ريیسه-فدراسیون-اسکواش-شد
  • /post/2017/10/16/نمایشگاه-تلکام-افتتاح-شد
  • /post/2017/10/14/سخنان-ترامپ-عدم-تسلط-وی-به-الفبای-ابتدایی-سیاست-را-نشان-می-دهد
  • /post/2017/10/14/معيارهاي-استاندار-جديد-كردستان-نويد-بخش-اتفاقات-خوب-در-استان-است

مکتب آیت‌الله هاشمی می‌تواند الگوی مناسبی برای جریان‌های سیاسی کشور باشد

صدای صنعت-یک فعال سیاسی با اشاره به هشتاد‌و سومین سالروز تولد آیت‌الله هاشمی گفت: مکتب آیت‌الله که بر وحدت، دوری از تفرقه و احترام به رقیا و منتقدین استوار است به الگویی برای جریان‌های سیاسی کشور تبدیل شده است. 

مکتب آیت‌الله هاشمی می‌تواند الگوی مناسبی برای جریان‌های سیاسی کشور باشد به گزارش شبکه خبری صدای صنایع ،علی‌اکبر محمودی فعال سیاسی اطلاح‌طلب با گرامیداشت هشتاد و سومین سالروز تولد آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی اظهار داشت: آیت‌الله هاشمی ستاره‌ای بدیل در آسمان انقلاب اسلامی بود، از این رو بی‌جا نیست که بگوییم لقب شناسنامه انقلاب برازنده ایشان است چرا که در تاریخ انقلاب که می‌نگریم ردپایی پرنگ از آیت‌الله قابل مشاهده است.

 این تحلیلگر مسائل سیاسی با بیان اینکه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی از معدود افرادی بود که به فرموده مقام معظم رهبری در راه پیروزی انقلاب از داشته‌های خود هزینه کرد، خاطرنشان کرد: سوابق آیت‌الله هاشمی بسیار درخشان است چه در دوران پیش از انقلاب که بعد از شکنجه‌های ساواک در ساماندهی انقلابیون نقش پرنگی داشتند و چه در دوران دفاع‌مقدس که با فرماندهی جنگ، کشور را به پیروزی‌های بزرگی رهسپار کردند. 

وی با اشاره به اینکه تاریخ ایران از خودگذشتگی هاشمی رفسنجانی در بحث قعطنامه 598 را فراموش نمی‌کند، تصریح کرد: آیت‌الله با رصد وضعیت کشور در دوران جنگ پیشنهاد محاکمه خود در برابر پذیرش پایان جنگ به را به امام (ره) دادند که این تدبیر ایشان را امروز قدر می‌نهیم اما از یاد نمی‌بریم که همین روحیه فداکاری در زمینه قعطنامه سال‌ها زمینه‌ساز حمله افراطیون به آیت‌الله بود.

 محمودی با اشاره به اینکه نقش آیت‌الله هاشمی در مجلس خبرگان بعد از رحلت امام ستودنی است، یادآور شد: نقل قول آیت‌الله در بحث جانشینی حضرت امام(ره) موجب شد تا با انتخاب مقام معظم رهبری بار دیگر وحدت در کشور طنین‌انداز کند و تدبیر که از شاخصه‌های هاشمی بود بار دیگر کارکرد خود را نشان دهد. 

این فعال سیاسی با بیان اینکه در دوران پس از جنگ آیت‌الله هاشمی به حق لقب سردار سازندگی‌ را گرفتند، تاکید کرد: کشور بعد از جنگ به ویرانه‌ای شبیه بود که آیت‌الله در آن دوران به مدت چندین سال به بازسازی و نوسازی شهرهای مختلف پرداختند و کشور را با زیرساخت‌های اقتصادی، عمرانی و اجتماعی بسیار تحویل دولت اصلاحات دادند. 

وی با بیان اینکه آیت‌الله در طول عمر مبارک خود نشان داد بر سر آرمان‌های انقلاب حاضر با معامله نیست، گفت: آیت‌الله هر کجا که احساس می‌کرد انقلاب به خطر افتاده است به سرعت وارد عمل می‌شد و با روشن‌بینی خاص خود اجازه دست‌اندازی به انقلاب را به هیچ فرد و در هرجایگاهی نمی‌داد.

 وی در ادامه افزود: همین روشن‌بینی آیت‌الله موجب شد تا ایشان زودتر از هر فرد دیگری به ماهیت افرادی همچون احمدی‌نژاد و اطرافیانش پی ببرد و با دادن هزینه‌های بسیار کشور را از وجود چنین خطراتی آگاه کند و با ایستادگی از انقلاب در مقابل تازه‌انقلابیون دفاع کرد. 

وی با اشاره به اینکه آیت‌الله همیشه همراه با زمان حرکت می‌کرد و سخنان و مطالبات مردم را می‌شنید، اظهار داشت: این همراهی با مردم خودش را در مراسم تشیع آیت‌الله هاشمی نشان داد و همین مردم قدردان یکی از بی‌نظیرترین و بزرگترین مراسم تشیع را بعد از رحلت امام(ره) برگزار کردند. 

علی‌اکبر محمودی با بیان اینکه تفکرات آیت‌الله هاشمی همچنان در جامعه جاری است، ادامه داد مردم همچنان بر سر عهدی که با آیت‌الله بسته‌اند مانده‌اند و نشانه آن را در نتایج انتخابات شورای شهر و انتخاب محسن هاشمی با بالاترین رای در طول تاریخ شورای شهر مشاهده می‌کنیم

امکان ارسال نظر برای این موضوع وجود ندارد