• /post/2018/02/17/بانک-مرکزی-قاطعانه-با-فساد-و-اخلالگران-اقتصادی-مبارزه-می-کند
  • /post/2018/02/17/ريیس-سازمان-برنامه-و-بودجه-مبلغ-یارانه‌های-نقدی-برای-پرداخت-در-سال-اینده-را-۴۶-هزار-میلیارد-تومان-اعلام-کرد
  • /post/2018/02/14/کاهش-۲۵-درصدی-ارزش-پول-ملی-به-دلیل-عدم-مدیریت-بازار-ارز
  • /post/2018/01/22/برنامه-بانک-مرکزی-برای-حل-مشکل-بانکهاکارمزدها-باید-اصلاح-شود
  • /post/2018/01/10/هیچ-بانک-مرکزی-در-دنیا-بیت-کوین-را-نتوانسته-است-تایید-کند

حذف 4 صفر از واحد پولی مزایای بهتری از جایگزینی تومان با ریال دارد

صدای صنعت-رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه حذف 4 صفر از واحد پولی مزایای بهتری از از طرح تبدیل ریال به تومان دارد، گفت: حذف 4 صفر با توجه به شرایط جامعه از طرح فعلی بهتر بود علاوه بر اینکه همه طرح‌های پیشنهادی دولت باید به تصویب مجلس برسد. 

محمد رضا پور ابراهیمی با بیان اینکه جایگزینی تومان با ریال کارهای محاسباتی را تسهیل می‌کند‌، اظهار داشت: فراموش نکنیم با توجه به آثار روانی و تورمی اقتصاد می‌توان جای این طرح حذف 4 صفر از واحد پول ملی را در دستور کار قرار داد. 

وی با اشاره به اینکه این طرح مزا و معایب بسیاری دارد، یادآور شد: از مزایای این طرح می‌توان به روان شدن مبادلات اقتصادی اشاره کرد البته استفاده از واژه تومان در میان مردم رواج دارد.

 نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مصوبه هیئت وزیران در مورد جایگزینی توانان با ریال باید به تصویب مجلس نیز برسد، خاطرنشان کرد: مجلس با توجه به مهم بودن قانون اصلاح نظام بانکی پولی کشور خود نیز پیگیر این قانون می‌باشد. 

محمدرضا پورابراهیمی با اشاره به اینکه مجلس بعد از سال‌ها پیگیر اصلاح قوانین بانکی است، تصریح کرد: تاخیر دولت در ارائه لوایح موجب ورود مجلس شده است از همین رو در لایحه اصلاح نظام اقتصادی بعد از ارسال از سوی دولت و بررسی در کمیسیون اقتصاد در صحن مطرح خواهد شد. 

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه د تغییر نظام پولی به تومان در راستای بررسی ساختار اقتصادی توسط دولت بوده است، تاکید کرد: دولت با تاخیر و موازی با بررسی طرح بانکداری جمهوری اسلامی، در حال اصلاح قانون پولی و بانکی بوده و بحث تغییر واحد پولی در این راستا است.

امکان ارسال نظر برای این موضوع وجود ندارد