• /post/2018/01/24/ذوالقدر-در-نطق-میان-دستور-مسيولیت-برخی-نواقص-موجود-ازسوی-مسيولان-سابق-و-حاضر-شجاعانه-پذیرفته-شود-زدودن-فقر-صرفا-با-شعار-میسر-نمی-شود
  • /post/2017/12/26/مهندس-علی-اکبر-محمودی-عضو-هیات-ريیسه-فدراسیون-اسکواش-شد
  • /post/2017/10/16/نمایشگاه-تلکام-افتتاح-شد
  • /post/2017/10/14/سخنان-ترامپ-عدم-تسلط-وی-به-الفبای-ابتدایی-سیاست-را-نشان-می-دهد
  • /post/2017/10/14/معيارهاي-استاندار-جديد-كردستان-نويد-بخش-اتفاقات-خوب-در-استان-است

شهرداری نیازمند تحولی اساسی است/ شهردار به مناصب بالاتر چشم نداشته باشد

صدای صنعت- علی اکبر محمودی کارشناس ارشد مدیریت با بیان اینکه باید از مدیران ملی در شهر تهران استفاده شود، گفت: شهردار آینده باید نگاه خود را معطوف و مترکز برای رفع مشکلات این شهر کند نه مانند 12 سال گذشته چشم به ریاست‌جمهوری و مناصب بالاتر داشته باشد. 

 علی‌اکبر محمودی کارشناس ارشد مدیریت در گفت‌و گو با صدای صنعت با بیان اینکه شهردار آینده باید از این سمت برای پیشرفت و نگاه به ریاست‌جمهوری استفاده نکند، اظهار داشت: تهران با توجه به گستره انسانی و وسعت خود نیاز به مدیرانی در شهرداری تهران دارد که نگاه خود را معطوف و مترکز برای رفع مشکلات این شهر کنند نه مانند 12 سال گذشته چشم به ریاست‌جمهوری و مناصب بالاتر داشته باشند.

 این کارشناس ارشد مدیریت با اشاره به اینکه در سال‌های گذشته تهران با درآمدهای ناپایدار و گران اداره شده است، خاطرنشان کرد: شهردار آینده باید با استراتژی و برنامه مدن به دنبال درآمدی پایدار برای اداره شهر باشد چرا که مدیریت مناسب و حل مشکلات با عبور از گردنه‌های سخت مالی میسر است. 

وی با اشاره به اینکه شهردار آینده تهران باید درک مناسبی از مدیریت این کلان شهر داشته باشد، تصریح کرد: بهتر است تا انتخاب شهردار از بین مدیران ملی انتخاب شود تا از تجربه مدیریتی در سطوح ملی بتواند با ایجاد تحولی اساسی تهران را از مشکلاتی در سال‌های گذشته به آن تحمیل شده است خارج کند. این فعال حوزه مدیریتی با اشاره به اینکه شهردار بعدی باید برنامه‌محور باشد تا اعضای شورا بتوانند وی را در مشکلات همراهی کنند، تاکید کرد: پایبندی به طرح جامع و تفصیلی تهران، پیگیری اصلاح انحرافات اجرایی این طرح‌ها، مدنظر قرار دادن برنامه‌های بازآفرینی شهری تهران و نهایتا مبنا قرار دادن برنامه‌های پنج ساله و عملیاتی شهر تهران برخی از این موضوعات است که باید در برنامه شهردار آینده قرار گیرد.

 محمودی با اشاره به اینکه اعضای شورای شهر باید در انتخاب شهردار شرورت‌های بازسازی نظام مدیریت شهری را در نظر بگیرند، یادآور شد: شهردار تهران باید بازسازی نظام مدیریت شهری را که طی سال‌های گذشته دچار چالش شده است را در اولویت کاری خود قرار دهد از جهتی نیز باید به خرد جمعی، گردش مدیران کارآمد و مبارزه با فساد معتقد باشد. وی با بیان اینکه در دروه شهرداری جدید باید به تهران به عنوان یک شهر فراملی نگاه شود، افزود: با این نگاه است که شهردار آینده تهران یک دیپلمات شهری موفق و سفیر شهروندان تهران خواهد بود و می‌تواند به محرومیت‌ها و تحریم‌های خودخواسته مدیریت شهری تهران که ناشی از ضعف دانش و ناتوانی در حضور و نقش‌آفرینی در سطح جهانی است پایان دهد. 

علی‌اکبر محمودی با اشاره به اینکه شورای شهر تهران باید به دنبال فردی با درک عمیق حوزه‌های اقتصادی باشد، گفت: این درک مستقیم از ارکان‌های اقتصادی خرد و کلان موجب می‌شود تا شهردار علاوه بر سازماندهی در حوزه تولید درآمد و ثروت پایدار برای شهر در حوزعه مبارزه با رانت و فساد در دستگاه‌های تحت مدیریت خود نیز موفق باشد. 

 این کارشناس ارشد مدیریت با بیان اینکه شهردار آینده تهران باید تصویر جدیدی از تهران ارائه دهد، اظهار داشت: شهردار آینده تهران باید شهر را از یک کارگاه بزرگ ساختمانی خارج کند تا بدین‌سان، مسوول مدیریت حوزه‌های اجتماعی، زیست‌محیطی و اقتصاد شهری نیز برای مردم قابل لمس باشد.

امکان ارسال نظر برای این موضوع وجود ندارد