• /post/2018/01/03/موکت-ایرانی-در-بازارهای-جهانی-ارزان-شد
  • /post/2017/07/29/تهران-میزبان-بزرگترین-نمایشگاه-مبلمان-خاورمیانه
  • /post/2017/07/04/لبخند-پنهان-فرشته-ها-را-دریابیم
  • /post/2017/06/28/حرکت-ایران-به-سمت-تلفیق-گردشگری-و-طب-سنتی
  • /post/2017/04/16/صنایع-دستی-ایران-را-با-طراحی-مناسب،-جهانی-می-کنیم

لبخند پنهان فرشته ها را دریابیم

صدای صنعت-مستند “لبخند پنهان فرشته ها” با هدف فرهنگ سازی در زمینه کودکان متولد شده با بیماری های خاص مادر زادی از شبکه سلامت پخش می شود. 

  مجموعه ۲۶ قسمتی مستند ” لبخند پنهان فرشته ها ” به تهیه کنندگی ابراهیم جاهد ، نویسندگی و کارگردانی مهدی امینی تولید شده و تا ۲۵ تیرماه هر روز از ساعت ۱۹ از شبکه سلامت میهمان خانه های گرم هموطنان خواهد بود. 

این مجموعه به موضوع کودکانی می پردازد که با یک بیماری و یا یک ناهنجاری خاص مادرزادی متولد شده اند و در سایه ی امید به خداوند و حل مشکلات پیش روی تداوم زندگی را مشق می کنند. ابراهیم جاهد تهیه کننده این مجموعه با تاکید بر اینکه در تلاش بودیم تا مجموعه ی ارزشمندی تولید شود، ابراز داشت: تمام تلاش تیم تولید و به خصوص کارگردان محترم مجموعه بر این بود که با به تصویر کشیدن زیبایی های ابعاد مختلف زندگی این کودکان ، نگاهی امیدوارانه را در خانواده هایشان زنده نگه دارد و این عزیزان را به این باور برساند که لبخندشان به زیبایی لبخند فرشتگان است گرچه شاید کمی پنهان ��اشد. 

 مهدی امینی نویسنده وکارگردان مجموعه معتقد است هم نفس شدن با این کودکان هرچند برای مدتی کوتاه ،می تواند محول الحال باشد و اظهار داشت: برای نوشتن از این عزیزان قرار نبود کار بزرگی انجام دهم و گویا خود آنها در گوش قلم نجوا کرده بودند و دستهایم تنها یک سفیر بودند. 

 وی ادامه داد: حتی کارگردانی این کار نیز چندان پیچیده نبود،چرا که هر لحظه ی زندگی این فرشته ها ، قابی زیبا برای دوربین ما به ارمغان آورد و ما فقط آنها را ثبت کردیم.

 مهدی امینی با اشاره به اینکه این مجموعه برای من و تهیه کننده و تمام عوامل کار یک تجربه ی متفاوت بودتصریح کرد: گویا با هر کدام از سوژه ها که مواجه میشدیم تلنگری به ما می خورد که چه راحت و بی دغدغه می شود با چشم بسته زندگی کرد. 

چه فرقی میکند که در همسایگی من و در محله مان و در شهرمان چند فرشته وجود دارد؟ بگذار سرم گرم زندگی خودم باشد و هیچ ندانم که در دل او چه می گذرد. امینی بیان کرد: گاهی من و تو حس میکنیم ، کمک ، تنها و تنها کمک مالی ست و کمتر میدانیم و متاسفانه کمتر میفهمیم که گاهی کمک میتواند یک درک عمیق باشد . 

درک حس یک پدر پشت درهای اتاق عمل. درک قلب مادر هنگامی که همه دنیا را نذر سلامتی فرزندش میکند.درک عمیق شادمانی فرشته ای کوچک پس از یک عمل جراحی و یافتن تولد دوباره برای ادامه ی یک زندگی سخت اما زیبا … و چه بی رحمانه است نگاه دارای ترحم و خالی از اندیشه ی ما به فرشته ها !!!! 

 مهدی امینی در پایان افزود: مجموعه مستند ” لبخند پنهان فرشته ها” توشه ای رسانه ای است برای ارتقاء اندیشه و شستن نگاه برای بهتر دیدن عزیزانی که در کنار ما به نقصی روزگار می گذارنند و این مجموعه ما را به نگاه ، جامعه را به اندیشه ، مسئولین را به توجه ، خیرین را به کمک و تمام قلبها را به رأفت دعوت می کند.

امکان ارسال نظر برای این موضوع وجود ندارد