• /post/2018/01/24/ذوالقدر-در-نطق-میان-دستور-مسيولیت-برخی-نواقص-موجود-ازسوی-مسيولان-سابق-و-حاضر-شجاعانه-پذیرفته-شود-زدودن-فقر-صرفا-با-شعار-میسر-نمی-شود
  • /post/2017/12/26/مهندس-علی-اکبر-محمودی-عضو-هیات-ريیسه-فدراسیون-اسکواش-شد
  • /post/2017/10/16/نمایشگاه-تلکام-افتتاح-شد
  • /post/2017/10/14/سخنان-ترامپ-عدم-تسلط-وی-به-الفبای-ابتدایی-سیاست-را-نشان-می-دهد
  • /post/2017/10/14/معيارهاي-استاندار-جديد-كردستان-نويد-بخش-اتفاقات-خوب-در-استان-است

سالهاست که در روز قدس هر شعاری می شنویم جز شعار زنده باد فلسطین

صدای صنعت-علی اکبر محمودی-روز قدس امسال همچون سالهای گذشته پر حاشیه بود.

 سالهاست که روز قدس از اهداف اولیه اش دور شده و به محلی برای تسویه حساب های سیاسی و مناقشات حزبی تبدیل گردیده است و انگار نه انگار که هدف پیر جماران از نامگذاری آخرین جمعه ماه رمضان به این نام همبستگی جهان اسلام با مردم فلسطین بود.

 سالهاست که در روز قدس هر شعاری می شنویم جز شعار زنده باد فلسطین و آرزوی مرگ هر صدای مخالفی را داریم جز رژیم صهیونیستی! انگار این جماعت تندرو فراموش کرده اند که برای چه در این روز به میدان می آیند و یا شاید هم فراموش کرده اند بنیانگذار انقلاب که به دروغ سنگش را به سینه میزنند ولی در عمل رفتار و کردارشان هیچ شباهتی به آرمانهای آن عزیز سفر کرده ندارد این روز را روز اتحاد جهان اسلام در برابر دنیای استکبار و در راس آن آمریکا و رژیم صهیونیستی بنا نهاد. 

 همانطور که گفته شد سالهاست که روز قدس از مسیر اصلی اش خارج شده و به میدانی برای تقابل خطرناک دو تفکر رایج در گفتمان سیاسی کشور بدل گردیده است. 

 روز قدس امسال هم از این قاعده مستثنی نبود و در عمل دیدیم گردهمایی ای که قرار بود در خارج از مرزهای کشور نشان اتحاد ما باشد به دستمایه ای برای تمسخر کشور در شبکه های پر تعداد بین المللی بدل گشت. فارغ از اینکه تا کجا باید این تندروی ها را دید و تحمل کرد و یا اینکه چه کسی مسئولیت هزینه های سنگینی که به واسطه تندرویهای اقلیتی خود اکثریت پندار بر کشور متحمل میشود را می پذیرد ذکر چند نکته خالی از لطف نیست.

 ابتدا اینکه امروز دستگاههای قضایی و امنیتی کشور در آزمون بزرگ و دشواری قرار گرفته اند. مردم عزیز کشورم به دقت عملکرد دستگاههای ذیربط و مسئول را رصد کرده و زیر ذره بین قرار میدهند و توقع به جای مردم از مسئولان مربوطه این است که با هنجار شکنی ها و هر چیزی که وحدت ملی را نشانه میرود برخورد قاطع و شایسته‌ای صورت بگیرد.

 قطعا کوچکترین کوتاهی و غفلت از مسئولیت قانونی در برخورد با متخلفین در دراز مدت هزینه های سنگینی در بر خواهد داشت که کمترین آن بی اعتمادی مردم نسبت به عملکرد قانونی دستگاههای مربوطه خواهد بود.

 نکته دیگر اینکه دوستان تندرو و به ظاهر انقلابی ولی در عمل بیگانه با آرمانهای انقلاب فراموش نکنند که در شاخصه های انقلابی گری مورد نظر رهبر انقلاب هیچگاه تندروی و بی احترامی به سلایق جناح رقیب و توهین به رییس جمهور قانونی کشور و آسیب زدن به وحدت ملی وجود ندارد پس توصیه میکنم که این عزیزان یکبار دیگر به بیانات رهبری توجه کنند و در انقلابی گری جلوتر از ایشان حرکت نکنند و قطعا دل رهبری انقلاب از اینگونه رفتار که به وحدت ملی خدشه وارد میکند خون است. 

 نکته حائز اهمیت از نظر اینجانب این است که ادبیات چاله میدانی و رفتار تندروهای افراطی با رییس جمهور قانونی و منتخب مردم در روز قدس نشان داد که ملت عزیز و فهیم کشورم در انتخاب خود اشتباه نکردند و اگر نبود اتحاد بی سابقه مردم چه بسا تا هشت سال آینده مکررا از این ادبیات و رفتار سخیف می دیدیم و می شنیدیم. 

 پس به عنوان یک ایرانی حامی رییس جمهور محبوبم از دیدن این اتفاقات نه تنها ناراحت نشدم بلکه از جهاتی خوشحال نیز شدم چرا که به حقانیت مسیری که در آن قدم گذاشته و اهمیت رای ام بیش از پیش پی برده ام. 

 سخن آخر نیز با دوستان تندرو و افراطی ام، بارها گفتیم و نوشتیم که راهی که میروید به ترکستان است.

 بارها دیدید که هرچه بیشتر به عزیزان مان توهین کردید نه تنها «خوار» نشدند بلکه توهین تان «خار» ی شد و در چشم خودتان فرو رفت. 

 بارها تجربه کردید که اگر یک سیلی به عزیزان مردم زدید،آن سیلی، «سیلی» شد و کاخ آرزوهایتان را با خود برد.

 دنیای امروز دنیای گفتمان چاله میدانی و ادبیات سخیف نیست،دنیای گفتمان تعامل و لبخند است،همان لبخندی که همواره بر لبان رییس جمهور محبوبم نقش بسته است و ضرب شمشیرش هزاران بار از دشنام ها و گزافه گویی های شما بیشتر است. 

 روی سخنم با توست، با تویی که هنوز هم تو را برادر می دانم و امید به اصلاح تو دارم... هر چه میکنی بکن ولی تمنا دارم که به اسم امام و انقلاب نکن. 

 تمنا دارم که تندروی هایت را به اسم پیرو ولایت نکن چرا که یقین دارم این اقدامات تو مورد تایید رهبری نیست پس رفتار تو جفای به رهبری است. 

 و فراموش نکن،دکتر روحانی بر آمده از آرای آحاد ملت و منتخب قانونی مردم عزیز کشورم است. روحانی،بنی صدر نیست... روحانی ملای آمریکایی نیست... روحانی، روحانی است و در انقلابی گری تو و همفکران تازه انقلابی شده ات به گرد پایش هم نمیرسید... و چه ساده لوح و احمقند آنان که در رویاپردازیشان روحانی را خارج از مسیر انقلاب و در تقابل با رهبری ببینند. 

 امید دارم که هرچه سریعتر به خود آیید و از مسیر خطرناکی که در آن گام نهاده اید بازگردید چرا که این مسیر را جز تباهی ارمغانی نیست و ناخودآگاه در مسیری قدم برداشته اید که خواسته دشمن را محقق کرده و وحدتمان رانشانه میرود. به امید آنروز که چپ و راست،اصولگرا و اصلاح طلب از تخریب هم بپرهیزیم و زیر پرچم زیبا و سه رنگ کشور عزیزمان یک هدف مشترک را دنبال کنیم و آنهم اعتلای نام وطن باشد. 

خاک تو گر نيست جان من مباد

 زنده در اين بوم و بر يک تن مباد

 وطن يعني همه آب و همه خاک 
 وطن يعني همه عشق و همه پاک 
 به گاه شير خواري گاهواره 
 به دور درد پيري عين چاره 
 وطن يعني پدر مادر نياکان 
 به خون و خاک بستن عهد و پيمان
 وطن يعني هويت اصل ريشه
 سر آغاز و سر انجام و هميشه 

امکان ارسال نظر برای این موضوع وجود ندارد