• /post/2017/08/22/تعدد-تیم-اقتصادی-دولت-مانع-از-هماهنگی-نیست
  • /post/2017/08/22/توسعه-بازار-سرمایه-از-اولویت-های-وزیر-جدید-اقتصاد
  • /post/2017/08/16/بهبود-نرخ-رشد-اقتصادی-نشان-از-رونق-فضای-کسب-و-کار-است
  • /post/2017/08/15/رییس-جمهور-با-اطلاع-کامل-از-شرایط-اقتصادی-کشور-کرباسیان-را-به-مجلس-معرفی-کرد
  • /post/2017/08/14/سیف-کرباسیان-و-شریعتمداری-تیم-اقتصادی-دولت-دوازدهم-را-منسجم-تر-می-کنند

بانک‌های ایرانی به بازار کره وارد می‌شوند

صدای صنعت-در دیدار وزیر اقتصاد کشورمان و همتای کره ای اش، درباره ایجاد خطوط اعتباری بین بانک های دو کشور، برقراری روابط کارگزاری و افتتاح شعب بانک های ایرانی در کره جنوبی گفتگو کرد. 

علی طیب نیا که به منظور شرکت در اجلاس بانک زیرساخت آسیا به کره جنوبی سفر کرده با وزیر دارایی و استراتژی کره جنوبی دیدار کرد.

 در دیدار وزیر اقتصاد کشورمان و همتای کره ای اش، درباره ایجاد خطوط اعتباری بین بانک های دو کشور، برقراری روابط کارگزاری و افتتاح شعب بانک های ایرانی در کره جنوبی گفتگو کرد. 

 بر اساس این گزارش، مذاکره با بانک های کره جنوبی جهت ایجاد خطوط اعتباری در حال نهایی شدن است، اما برای حل برخی موضوعات باید توافقاتی توسط وزرای دو کشور صورت گیرد. همچنین اقداماتی که قبلا در خصوص برقراری روابط کارگزاری و فراهم آوردن شرایط افتتاح شعب بانک های ایرانی در کره جنوبی صورت گرفته نیازمند پیگیری بیشتر بانک ها برای توسعه این همکاری ها است که وزرای دو کشور در این زمینه قول مساعد دادند.

 تسهیل تبدیل ارزهای حاصل از فروش و انتقال نفت از دیگر موضوعات مورد بحث وزیر اقتصاد کشورمان با وزیر دارایی و استراتژی کره جنوبی در سفر به این کشور بود.

امکان ارسال نظر برای این موضوع وجود ندارد