• /post/2018/02/14/شریعتمداری-اعلام-کرد؛-جذب-۹۷-میلیارد-دلار-سرمایه‌گذاری-مستقیم-خارجی-در-صنعت
  • /post/2018/01/22/روابط-اقتصادی-با-بلاروس-بیشتر-می‌شود
  • /post/2018/01/16/پروژه-کاهش-ردپای-اب-کلید-خورد
  • /post/2018/01/07/ارزش-صادرات-سنگ-اهن-در-9-ماهه-امسال-به-765-میلیون-دلار-رسید
  • /post/2018/01/03/وزیر-صنعت-خبرداد؛-احتمال-تثبیت-سود-بازرگانی-برای-۲-تا-۵-سال

تفاهم دو مجموعه بزرگ آلومينيوم سازي ايران براي افزايش توليد و صادرات/ اقدام عملي المهدي و ايرالكو در مسير تحقق اقتصاد مقاومتي

صدای صنعت-مراسم امضاي تفاهم نامه همكاري مشترك شركت آلومينيوم المهدي و شركت آلومينيوم ايران با حضور مهندس محمد عليمحمدي و دكتر بهمن اخوان و با حضور مسئولان و فعالان صنعت آلومينيوم برگزار شد. 

اخوان مديرعامل آلومينيوم ايران با بيان اينكه در راستاي تحقق فرمايشات رهبر معظم انقلاب و اقدام عملي در راستاي حركت به سوي اقتصاد مقاومتي تفاهمي براي افزايش ظرفيت توليد و صادرات به امضا رسيد گفت: هدف از اين اقدام ثبات توليد و صادرات و حمايت از توليد داخل و كوتاه كردن دست دلالان و واسطه ها در اين حوزه است. 

وي با تاكيد بر اينكه سياست ما در مجموعه آلومينيوم ايران عملياتي كردن سیاست های نظام و رهبری معظم انقلاب است افزود: ما دست کارآفرینان بخش خصوصی را كه جهادگران صنعت هستند به گرمي ميفشاريم و در جهت تقويت اين عزيزان پرتلاش از هيچ كوششي دريغ نخواهيم كرد.

 مدير عامل ايرالكو با تشكر از مديرعامل آلومينيوم المهدي تصريح كرد: برنامه هاي مشترك بسيار خوبي در جهت افزايش توليد و صادرات و حضور در بازارهاي جهاني تدوين شده است تا با اتحاد مشترك آلومينيوم ايران و المهدي ان شالله بازارهای جهاني را فتح و بازار خاورمیانه را بدست بگیریم. اخوان با بيان اينكه دلالان با ایجاد اختلاف در شرکت ها و باعث ایجاد ناهماهنگی در قیمت ها و عرضه تولید می شوند ادامه داد: در این توافق ما به دنبال جمع کردن دلالان و دلال بازی هستیم تا این اختلافات در بین شرکت ها و بازار کاهش پیدا کند. 

 مدير عامل آلومينيوم ايران با تاكيد بر اينكه اين تفاهم نامه اقدام بسيار بزرگي در صنعت آلومينيوم كشور ايجاد مي كند گفت: اين توافق نامه با هماهنگي كامل با وزارت صنعت، معدن و تجارت صورت گرفته است، بسیار شفاف بوده و هیچ پشت پرده و بند محرمانه ای ندارد. 

 مهندس علیمحمدی مدیر عامل آلومینیوم المهدی نيز با بیان اینکه باید در جهت منافع ملی کشور حرکت کنیم، گفت: در گذشته برای همکاری ها به منافع شرکت اهمیت میدادند و بدون توجه به منافع ملی کارها انجام میشد که امیدوارم با این تفاهم نامه مشترک این دو شرکت بتوانند در راستای منافع ملی حرکت کنند و به اهداف خود نیز دست پیدا کنند وي افزود: پیرو توافقاتی که با هم داشتیم قرار شد تولید آلومینیوم را افرایش داده و برای مشتریان خود به هر اندازه ای که مصرف دارند و نیار دارند تا دو سال آینده به صورت کریدیت کالا را تحویل خواهیم داد تا بهانه به کسی ندهیم و با این کار واسطه هارو حذف کنیم و بازار را بدست بگیریم.

 مديرعامل آلومينيوم المهدي تصريح كرد: امیدوارم با کمک هم بتوانیم به حاشیه سود خوب و تولید بالا در بازار داخل دست پیدا کنیم چرا که اولویت ما بازار داخلی است و بعد مازاد تولید را صادر کنیم. 

 مهندس عليمحمدي تصريح كرد: با توجه به پتانسیل هایی که دو شرکت در اختیار هم قرار می دهند می توان به هدف اصلی که همان رسیدن به شرکت های خارجی است دست پیدا کرد.

امکان ارسال نظر برای این موضوع وجود ندارد