• /post/2018/04/24/وزارت-اقتصاد-و-بانک-مرکزی-تا-پایان-97-ایراد-گزارش-واگذاری‌های-مازاد-بانک‌ها-را-رفع-کنند
  • /post/2018/04/24/پیگیری-گزارش-هزینه-کرد-عوارض-بیمه-شخص-ثالث-از-دیوان-محاسبات
  • /post/2018/02/17/بانک-مرکزی-قاطعانه-با-فساد-و-اخلالگران-اقتصادی-مبارزه-می-کند
  • /post/2018/02/14/کاهش-۲۵-درصدی-ارزش-پول-ملی-به-دلیل-عدم-مدیریت-بازار-ارز
  • /post/2018/01/22/برنامه-بانک-مرکزی-برای-حل-مشکل-بانکهاکارمزدها-باید-اصلاح-شود

ضرورت حذف مالیات بر ارزش افزوده از صنعت بیمه

صدای صنعت- صبح امروز نشست خبری رئیس کل بیمه مرکزی با حضور اصحاب رسانه کشور برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صدای صنعت، در این نشست خبری دکتر عبدالناصر همتی رئیس کل بیمه مرکزی به شرح عملکرد بیمه مرکزی از زمان روی کار آمدن دولت تدبیر و امید پرداخت.

وی با اشاره به راه اندازی سامانه سنهاب، آن را از اقدامات مثبت بیمه مرکزی طی سالیان اخیر برشمرد و افزود: این سامانه ابتدا برای کنترل بیمه اتکایی اجباری بوده و اکنون وظیفه نظارت را نیز بر عهده دارد. این سامانه قابلیت جمع آوری اطلاعات و نظارت را داراست.

دکتر همتی با اشاره به اینکه ضریب نفوذ بیمه از 1.7 به 2.1 درصد ارتقاء یافته است، عنوان کرد: این ارتقای ضریب نفوذ 0.4 درصدی از زمان روی کار آمدن دولت تدبیر و امید به وقوع پیوسته است.

رئیس کل بیمه مرکزی با ذکر این که مشکل اصلی ما در بخش بیمه عمر است، اظهار داشت: امید زیادی به توسعه بیمه عمر در کشور داریم که امیدواریم بتوانیم در این حوزه کارهای مثبتی انجام دهیم.

دکتر همتی تصویب قانون شخص ثالث را یکی از اقدامات مثبت صورت گرفته در بیمه مرکزی طی سالیان اخیر دانست و بیان کرد: در قانون جدید شخص ثالث ایرادات قانون قبلی برطرف شده است.

وی با تاکید بر اینکه برچیده شدن تحریم ها سرآغاز تحولات مثبتی در صنعت بیمه کشور خواهد بود، عنوان کرد: یکی از نتایج مثبت برجام، رفع مشکلات بیمه کشتیرانی و نفت کش ها بوده است؛ هر چند هنوز شرکت های خارجی در تعامل با کشورمان با احتیاط عمل می کنند، اما خوشبختانه اکنون ما شرایط قرارداد را تعیین می کنیم.

دکتر همتی با تاکید بر اینکه اعتقاد بیمه مرکزی بر توزیع ریسک است، افزود: شرکت های بیمه در قبال مبلغی که دریافت می کنند تنها یک کاغذ ارائه می دهند. لذا ناظران باید مراقب باشند تا مردم متضرر نشوند.

وی اظهار داشت: در برنامه توسعه بر افزایش سالانه 50 درصدی ظرفیت پورتفوی بیمه عمر تاکید شده است که امیدواریم با برنامه ریزی صحیح این امر محقق گردد.

رئیس کل بیمه مرکزی با اشاره به حادثه پلاسکو، عنوان کرد: 210 واحد از مجموع واحدهای ساختمان پلاسکو بیمه هستند که تقریبا نزدیک به 35 درصد کل واحدها را شامل می شود که این بیمه نامه ها توسط تک تک واحدها بصورت انفرادی خریداری شده است. در این راستا، 14 شرکت بیمه 49 میلیارد تومان تعهد پرداخت خسارت دارند که تا دیروز 9 میلیارد تومان آن پرداخت شده است. قهرمانان ملی ما یعنی آتش نشانان عزیز که در این حادثه به شهادت رسیده اند نیز تحت پوشش بیمه های عمر و حادثه تکمیلی هستند.

دکتر همتی در بخش دیگری از سخنان خود به ضرورت حذف مالیات بر ارزش افزوده از صنعت بیمه اشاره کرد و افزود: وزیر محترم اقتصاد مخالف وضع مالیات بر صنعت بیمه است و در جلسه هیئت دولت، این موضوع پیگیری و مالیات بر ارزش افزوده اعمال شده بر صنعت بیمه کشور حذف گردید. اکنون این موضوع جهت تایید نهایی به مجلس رفته و امیدواریم که به تصویب نمایندگان محترم مجلس برسد. در صورت تایید این امر، سال آینده شاهد کاهش 9 درصدی مبالغ حق بیمه ها خواهیم بود.
امکان ارسال نظر برای این موضوع وجود ندارد