• /post/2017/01/12/بیست-و-دومین-نمایشگاه-مبلمان-و-دکوراسیون-داخلی-در-شیراز-گشایش-یافت
  • /post/2016/12/10/۲۵-کشور-اسیایی-برای-برگزاری-اجلاس-مبلمان-به-ایران-می‌ایند
  • /post/2016/10/22/تشکیل-کنسرسیوم-فرش-در-استان-زنجان
  • /post/2016/09/22/رونمایی-از-یک-تخته-فرش-دستباف-ابریشمی-در-پره-سر-رضوانشهر
  • /post/2016/09/21/تابلو-فرش-مزین-به-ایه-تطهیر-در-موزه-فرش-استان-قدس-رضوی

برگزاری مسابقات ملی مهارت فرش در ارومیه

صدای صنعت -نخستین دوره از مسابقات ملی مهارت فرش در ارومیه آغاز شد تا نفرات برتر 28 استان کشور در 2 حرفه بافت و طراحی با یکدیگر به رقابت بپردازند و هنرهای بومی استان های مختلف کشور را به نمایش بگذارند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری آذربایجان غربی روز شنبه در آئین آغاز این مسابقات گفت: پسابرجام فرصتی برای عرض اندام دوباره و صادرات فرش اصیل ایرانی و آذربایجانی در عرصه جهانی است.
نادر صفرزاده با اشاره به جایگاه صنعت فرش کشور اظهار کرد: فرشبافی سابقه دیرینه در استان های مختلف کشور دارد و بسترسازی برای معرفی این هنر بی نظیر ایرانی به دنیا و صادرات هرچه بیشتر این محصول به بازارهای خارجی ضروری است.
وی همچنین بر ضرورت حفظ اشتغال موجود در صنعت فرش تاکید کرد و افزود: موضوع ایجاد اشتغال جدید و حفظ اشتغال موجود در صنعت فرش و همچنین پیگیری رفع مسائل و مشکلات بیمه ای قالی بافان از جمله موارد مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد.
صفرزاده تصریح کرد: استاندار آذربایجان غربی رفع مشکل بیمه قالی بافان و همچنین قرار گرفتن تعداد بیشتری از قالی بافان تحت پوشش خدمات بیمه ای را پیگیری کرده است و به زودی خبرهای خوشی در این رابطه اعلام می شود.
مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای آذربایجان غربی نیز با تشریح اهداف برگزاری این مسابقات گفت: این رقابت ها با هدف ارتقای فرهنگ مهارت آموزی، نهادینه کردن آن در جامعه، بسترسازی برای تبادل اطلاعات فنی، انتقال تجربه های حرفه‌ای بین صاحبان فن و کشف استعدادهای حرفه‌ای نخبگان برگزار می‌شود.
محسن مددی ایجاد فرصت مناسب برای شکوفایی مهارت‌ها و ایجاد انگیزش در جوانان برای کسب مهارت را از دیگر اهداف برگزاری این مسابقات عنوان کرد و افزود: این مسابقات با همکاری استانداری آذربایجان غربی، مرکز ملی فرش ایران و اتحادیه سراسری تولیدکنندگان فرش دستباف ایران در ارومیه برگزار می‌شود.
به گفته وی نمایشگاهی در قالب بیش از 20 غرفه در زمینه‌های صنایع دستی و هنر فرش در حاشیه مسابقات ملی آزاد مهارت فرش نیز برپا می شود.


امکان ارسال نظر برای این موضوع وجود ندارد