• /post/2017/01/12/بیست-و-دومین-نمایشگاه-مبلمان-و-دکوراسیون-داخلی-در-شیراز-گشایش-یافت
  • /post/2016/12/10/۲۵-کشور-اسیایی-برای-برگزاری-اجلاس-مبلمان-به-ایران-می‌ایند
  • /post/2016/10/22/تشکیل-کنسرسیوم-فرش-در-استان-زنجان
  • /post/2016/09/22/رونمایی-از-یک-تخته-فرش-دستباف-ابریشمی-در-پره-سر-رضوانشهر
  • /post/2016/09/21/تابلو-فرش-مزین-به-ایه-تطهیر-در-موزه-فرش-استان-قدس-رضوی

نگاه دموکرات‌ها "به فرش ایران خوب بود

صدای صنعت- مدیر عامل اتحادیه کشوری تعاونی‌های فرش دستباف می‌گوید در شش ماهه نخست امسال ۴۲ میلیون دلار به آمریکا صادرات داشتیم، بنابراین به انتخابات آمریکا و تغییر رویکرد سیاست‌گذاری در این کشور خوش‌بین هستم.

 عبدالله بهرامی با حضور در بیست��ودومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها، اظهار کرد: انتخابات آمریکا در اقتصاد ایران تاثیر چندانی ندارد هرچند که می‌تواند در بحث صادرات و فروش نفت موثر باشد.

وی ادامه داد: در حال حاضر بسیاری از بازارهای جهان از جمله بازار ارز و بورس ایران از انتخابات آمریکا متاثر شده است. البته در دورانی که دموکرات‌ها سرکار بودند بازار فرش دستباف ایران خوب بود و بیشترین ضربه را از جمهوری‌خواهان متحمل شدیم، اما با توجه به صادرات ۴۲ میلیون دلاری ایران به آمریکا در شش ماهه نخست سال به تغییر رویکرد سیاست‌گذاری در ایالات متحده آمریکا خوشبینم و آن را به نفع اقتصاد ایران می‌دانم.

مدیر عامل اتحادیه کشوری تعاونی‌های فرش دستباف در ادامه بزرگ‌ترین مشکل تعاونی‌های فرش دستباف را عدم پوشش بیمه قالیبافان عنوان کرد و گفت: یکی از مسائلی که به لحاظ انگیزشی و جایگاه اجتماعی برای قالیبافان اهمیت دارد، بیمه تامین اجتماعی است متاسفانه دولت دو سال است که بیمه قالیبافان را قطع کرده و افراد جدیدی را هم پوشش نداده است.  

بهرامی از بیمه ۴۶۰ هزار نفر از قالیبافان تا پایان سال ۱۳۹۲ خبر داد و اظهار کرد: از سال ۱۳۹۳ به این طرف پوشش بیمه‌ای جدیدی نداشته‌ایم و بیمه حدود ۶۵ هزار بافنده نیز به بهانه‌های مختلف نظیر بافت کم، تغییر کارگاه و تاخیر در پرداخت سهم بیمه قطع شده است.

مدیر عامل اتحادیه کشوری تعاونی‌های فرش دستباف از دولت خواست تا گوشه‌چشمی به قالیبافان و تعاونی‌های فرش دستباف داشته باشند و گفت: بیمه قالیبافان سال ۱۳۸۸ مصوب شد و براساس آن مقرر شد تا هفت درصد سهم بیمه را بافنده و ۲۰ درصد را دولت بپردازد. برهمین اساس از مجلس درخواست کردیم ۱۲۰۰ میلیارد تومان بودجه به این امر اختصاص دهد که بیشتر از ۴۰۰ میلیون تومان آن محقق نشد.

به گفته وی، سازمان تامین اجتماعی با کمبود بودجه و منابع روبه‌رو است و دولت و مجلس هم بودجه بیشتری برای این امر در نظر نگرفته است، در حالی که آتیه و بیمه برای قالیبافان اهمیت بسیار بالایی دارد.

امکان ارسال نظر برای این موضوع وجود ندارد