• /post/2017/01/12/بیست-و-دومین-نمایشگاه-مبلمان-و-دکوراسیون-داخلی-در-شیراز-گشایش-یافت
  • /post/2016/12/10/۲۵-کشور-اسیایی-برای-برگزاری-اجلاس-مبلمان-به-ایران-می‌ایند
  • /post/2016/10/22/تشکیل-کنسرسیوم-فرش-در-استان-زنجان
  • /post/2016/09/22/رونمایی-از-یک-تخته-فرش-دستباف-ابریشمی-در-پره-سر-رضوانشهر
  • /post/2016/09/21/تابلو-فرش-مزین-به-ایه-تطهیر-در-موزه-فرش-استان-قدس-رضوی

تشکیل کنسرسیوم فرش در استان زنجان

صدای صنعت-ایرج احمدی با اشاره به اقدامات انجام گرفته در حوزه فرش، اظهار کرد: ذی نفعان خوشه فرش که شامل صادرکنندگان فردی فرش می‌شوند، اخیرا کنسرسیوم فرش استان را تشکیل داده‌اند.

وی با اشاره به اینکه شبکه سخت کنسرسیوم فرش استان زنجان ایجاد شده و شبکه نرم آن هم راه‌اندازی می‌شود، تصریح کرد: این ذی نفعان باید در بین خود به یک همدلی دست پیدا کرده و بین آنها اعتماد سازی شود.

معاون صنایع کوچک شرکت شهرک‌های صنعتی استان زنجان با بیان اینکه باید خود ذی نفعان فرش استان، فرش را شناسنامه‌دار کرده و برندی برای فرش استان تعریف کنند، اضافه کرد: در حال حاضر اکثر بافندگان فرش‌های قم، زنجانی هستند اما صادرات، طراحی، تهیه مواد اولیه و ... به نام استان قم است.

وی با اشاره به اینکه در استان زنجان هم صادرکنندگان فرش وجود دارند که بسیار در این حوزه فعال هستند، ادامه داد: این صادرکنندگان با همکاری اداره کل گمرک استان، شرکت شهرک‌های صنعتی و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، گمرک تخصصی در اداره کل گمرک مستقر می‌شود.

احمدی خاطرنشان کرد: با استقرار گمرک تخصصی فرش در اداره کل گمرک استان، صادرات فرش به نام خود استان زنجان انجام خواهد شد.

وی اذعان کرد: همچنین دیگر صادرات فرش بافته شده استان زنجان توسط استان‌هایی چون ایلام، کرمانشاه، قم و ... انجام نمی‌گیرد.


امکان ارسال نظر برای این موضوع وجود ندارد