• /post/2017/01/12/بیست-و-دومین-نمایشگاه-مبلمان-و-دکوراسیون-داخلی-در-شیراز-گشایش-یافت
  • /post/2016/12/10/۲۵-کشور-اسیایی-برای-برگزاری-اجلاس-مبلمان-به-ایران-می‌ایند
  • /post/2016/10/22/تشکیل-کنسرسیوم-فرش-در-استان-زنجان
  • /post/2016/09/22/رونمایی-از-یک-تخته-فرش-دستباف-ابریشمی-در-پره-سر-رضوانشهر
  • /post/2016/09/21/تابلو-فرش-مزین-به-ایه-تطهیر-در-موزه-فرش-استان-قدس-رضوی

رونمایی از یک تخته فرش دستباف ابریشمی در پره سر رضوانشهر

صدای صنعت -یک تخته فرش نفیس دستباف ابریشمی طرح سالار قم، در پره سر شهرستان رضوانشهر رونمایی شد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت رضوانشهر عصر چهارشنبه در حاشیه مراسم رونمایی از این طرح نفیس  اظهار کرد: این فرش، ریزترین قالی بافته شده در این شهرستان می باشد که به مدت دو سال و نیم و توسط چهار نفر از بانوان هنرمند بافته شده است.
محسن آهنی افزود: مواد بکار رفته در این فرش نفیس طرح سالار قم افزون بر 140 کیلوگرم انواع نخ ابریشم است که بافت آن بیش از یک میلیارد و 500 میلیون ریال هزینه در بر داشته است.
وی گفت: از این میزان، مبلغ 500 میلیون ریال در قالب تسهیلات از محل طرح پشتیبانی قالی بافی، توسط صندوق کارآفرینی امید تأمین شده و در اختیار مجری طرح قرار گرفته است.
وی اندازه این فرش دستباف نفیس را سه در سه متر ذکر کرد و گفت: این فرش سه هزار و یکصد گره در یکصد رج دارد که در شرکت تعاونی کوثر رضوانشهر و تحت مدیریت رقیه پورنظر بافته شده است.
آهنی گفت: هم اکنون در سطح شهرستان رضوانشهر 600 قالیباف دارای کارت شناسایی قالیبافی و مهارت فنی از سازمان فنی و حرفه ای فعال که تعدادی از این افراد، دارای گواهینامه مشاغل خانگی هستند.
وی با اشاره به حمایت بیمه از قالیبافان این منطقه گفت: تنها 300 نفر از این افراد دارای بیمه تأمین اجتماعی می باشند و ما خواستار افزایش سهمیه شهرستان در بیمه تأمین اجتماعی در این حرفه هستیم.
در آئین رونمایی از این فرش نفیس دستباف، علاوه بر تعدادی از هنرمندان قالیباف، بخشدار، شهردار و سایر مسئولان اداره ها نیز حضور داشتند.
شهرستان رضوانشهر با حدود 80 هزار نفر جمعیت در 70 کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.

امکان ارسال نظر برای این موضوع وجود ندارد