• /post/2017/01/12/بیست-و-دومین-نمایشگاه-مبلمان-و-دکوراسیون-داخلی-در-شیراز-گشایش-یافت
  • /post/2016/12/10/۲۵-کشور-اسیایی-برای-برگزاری-اجلاس-مبلمان-به-ایران-می‌ایند
  • /post/2016/10/22/تشکیل-کنسرسیوم-فرش-در-استان-زنجان
  • /post/2016/09/22/رونمایی-از-یک-تخته-فرش-دستباف-ابریشمی-در-پره-سر-رضوانشهر
  • /post/2016/09/21/تابلو-فرش-مزین-به-ایه-تطهیر-در-موزه-فرش-استان-قدس-رضوی

نمایشگاه فرش دستباف "قمات" در یزد افتتاح شد

صدای صنعت -نمایشگاه فرش دستباف "قمات" امروز و با هدف اجرای طرحهای اقتصاد مقاومتی و معرفی برند فرش دستباف استان یزد افتتاح شد.

آیین افتتاح نمایشگاه فرش "قمات" با به نمایش گذاشتن فرشهایی در طرحهای مختلف و با بهره‌گیری از بهترین کیفیت بعد از ظهر امروز با حضور مسئولان استانی برگزار شد.

در این نمایشگاه فرشهای دستباف با طرح‌های مختلف و متنوع و تولید شده توسط بافندگان یزدی به نمایش گذاشته شده است که از جمله این فرشها می‌توان به طرح‌هایی مختص استان یزد اشاره کرد.

محمد شک��ری دهج در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه با اشاره به اینکه یزد در زمینه فرش دستباف سابقه زیادی دارد اما چندان شناخته شده نیست، عنوان کرد: برند فرش استان یزد در دنیا به نام و برند فرش دستباف اردکان شناخته می‌شود و عمدتا مخاطبان فرش دستباف استان یزد به دنبال این نام هستند.

وی فعالیت تولید و بافت فرش دستباف در استان یزد را بسیار بالا ارزیابی کرد و گفت: از جمله فعالیتهای صورت گرفته در استان یزد در زمینه تولید فرش دستباف یزد، تاسیس خانه هنرمندان قالیباف یزد است که از سال 57 تاکنون در حال فعالیت است و برند قمات منحصر به این تشکل است.

شکاری دهج که توانسته به عنوان کارآفرین نمونه در کشور دست پیدا کند، به تضمین 30 ساله کیفیت فرش دستباف با برند قمات اشاره کرد و در ارتباط با این موضوع گفت: رنگهای استفاده شده در این نوع فرش دستباف ثابت و کاملا گیاهی هستند.

کارآفرین نمونه کشوری در زمینه تولید فرش دستباف عنوان کرد: تاکنون 900 بافنده در استان یزد توسط خانه هنرمندان یزد ساماندهی شده‌اند که بیشتر این افراد در روستاها فعالیت می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه ایجاد تنوع در فرشهای دست بافت از سختی و اهمیت بالایی برخوردار است، گفت: با وجود سختی فراوانی که در این زمینه وجود دارد، تاکنون در این زمینه 400 طرح تولید شده که برای صادرات و با توجه به سلایق متفاوت بازار کشورهای مختلف دنیا مورد استفاده قرار گرفته است.

امکان ارسال نظر برای این موضوع وجود ندارد