• /post/2016/11/02/جای-خالی-فناوری-روز-بر-تار-و-پود-نساجی
  • /post/2016/10/25/تولید-بذر-اصلاح-شده-پنبه-2-برابر-شد
  • /post/2016/10/25/حمایت-دولت-از-بخش-تولید
  • /post/2016/10/23/نفس‌های-بریده-شیر-پیر-صنعت-ایران-نساجی-اقتصادی
  • /post/2016/10/22/نامه-تقدیر-انجمن-صنایع-نساجی-از-وزیر-جهاد-کشاورزی

۱۰ هزار تن پنبه در پارس‌آباد برداشت می‌شود

صدای صنعت -مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پارس‌آباد گفت: با پیش‌بینی‌های انجام شده با در نظر گرفتن اینکه امسال اراضی کاشت پنبه ۳ هزار هکتار در شهرستان پارس‌آباد است امسال تقریبا ۱۰ هزار تن پنبه از مزارع منطقه برداشت شود.

علی‌اکبر حسنیان ظهر امروز در حاشیه بازدید از مزارع پنبه پارس‌آباد اظهار داشت: با پیش‌بینی‌های انجام شده با در نظر گرفتن اینکه امسال اراضی کاشت پنبه 3 هزار هکتار در شهرستان پارس‌آباد است امسال تقریبا 10 هزار تن پنبه از مزارع شهرستان پارس‌آباد برداشت شود در حالی که در سال گذشته اراضی کشت پنبه یک هزار و 300 هکتار بود و محصول به دست آمده نیز به نسبت قابل قبول بود.

وی افزود: کاشت محصول پنبه برای افزایش مرغوبیت خاک بسیار مناسب است چرا که کیفیت خاک را بالا می‌برد و به همین دلیل کاشت این محصول به کشاورزان توصیه می‌شود چرا که این محصول علاوه بر تاثیرات مثبتی که بر روی خاک می‌گذارد در کشت غلات نیز تناسب‌سازی دارد و می‌تواند یک راه‌حل مناسب و خوب برای کسب درآمد و رشد و توسعه وضعیت اقتصادی در این شهرستان باشد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پارس‌آباد گفت: محققان مرکز تحقیقات، آموزش کشاورزی و منابع طبیعی منطقه با راهنمایی‌ها و توصیه‌های مناسب کمک بزرگی به کشاورزان محصول پنبه کردند تا بتوانند با آموزش‌های لازم مقابله با آفات و امراض را به صورت کامل یاد بگیرند و بتوانند برداشت بیش‌تر و محصولات باکیفیت‌تری داشته باشند.

حسنیان تصریح کرد: با تشکیل کلاس‌های آموزشی برای کشت محصول پنبه در شهرستان پارس‌آباد از این پس کشاورزان می‌توانند با شرکت در کلاس‌ها آمادگی خود را بالا ببرند و با  ایجاد بسترهای کشت این محصول تولید این محصول را با ارتقای کیفیت روبه‌رو کنند و اطلاعات علمی و عملی خود را در این حوزه بیفزایند.

امکان ارسال نظر برای این موضوع وجود ندارد